Office 365 Kurulum Kılavuzu

Microsoft Office 365 en güncel Office masaüstü uygulamalarını bilgisayarınızın lisanslı programlarından bağımsız olarak sadece internet bağlantısı ile çevrimiçi olarak düzenleyebileceğiniz bulut paltformudur. Office 365, ayrıca 1 TB'lik depolama alanını kullanıcılarına sunmaktadır. Gazi Üniversitesi öğrenci ve personellerine ücretsiz olarak sunulan bu hizmetten yararlanmak için Office 365 çevrimiçi platformuna sadece kayıt yaptırmanız yeterlidir. Office 365'e kayıt olmak için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz.

 

1. Adım

Office 365 sistemine abone olmak için;
http://www.office.com/getoffice365
adresine giriniz. Ekranda görüldüğü gibi "Office 365'i ücretsiz edinin"" alanına Gazi Üniversitesi e-posta adresinizi yazarak "Kullanmaya başlayın" butonuna tıklayınız.

Eğer daha önce giriş yaptıysanız http://portal.office.com adresine girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.2. Adım

Gazi Üniversitesi kurumsal e-posta adresi girişi yapıldıktan sonra ekranda olduğu gibi öğrenci veya personel doğrulaması yapmak için sizden seçim yapmanız istenecektir. Eğer Gazi Üniversitesi personeli iseniz Öğretmenim, Gazi Üniversitesi öğrencisi iseniz Öğrenciyim seçimini yapınız.


3. Adım

Kayıt işlemini tamamlamam için gerekli bilgileri tamamlayıp, şifrenizi belirleyiniz. Kurumsal epostanıza gelen doğrulama kodunu ilgili alana girerek, sayfanın altında yer alan "Başlat" bağlantısına tıklayınız.4. Adım

Gazi Üniversitesi mensubu olduğunuzu doğrulamak için https://zbr.gazi.edu.tr/zimbra/adresinden Gazi e-posta hesabınıza giriniz. Office 365 kullanıcısından gelen e-postayı açarak, doğrulama kodunu 3. adımdaki "Doğrulama kodu" alanına giriniz.nız.

5. Adım

Office 365 ile üyeliği olmayan arkadaş ya da meslektaşlarınızı uygulamaya ücretsiz kullanmak üzere davet edebilirsiniz. Bu adımı geçmek isterseniz lütfen "Atla" bağlantısına tıklayınız.


6. Adım

Office 365 için tanıladığınız e-posta adresinizi yazarak "İleri" butonuna tıklayınız.


7. Adım

Lütfen parolanızı giriniz.


8. Adım

Microsoft kayıt işleminde ek bilgilere gereksinim duyabilir. Bilgilerinizi kontrol etmek için "İleri" butonuna tıklayınız.


9. Adım

Hesabınızı erişiminizi kaybetmemek için en az 1 tane doğrulama işlemini gerçekleştirerek "Bitir" butonuna tıklayınız.

Doğrulama işlemlerini tamamlayınız.

 10. Adım

Doğrulama işlemini e-posta ile yaptıysanız, hesap erişimi güvenliği adımlarını takip ediniz. Şifrenizi kaybetmeniz durumunda hesabınızı kurtarmak için kullanacağınız eposta adresinizi girerek, "Bana e-posta gönder" butonuna tıklayınız.


11. Adım

Kurtarma e-postanıza gelen doğrulama kodunu ilgili alana girerek "doğrula" butonuna tıklayınız.


12. Adım

Epostanıza gelen doğrulama kodunu 11. adımda ilgili alana giriniz.


13. Adım

Microsoft Office 365 platformuna kaydınız yapılmıştır. Office 365 uygulamalarını çevrimiçi olarak kullanabilirsiniz.