1. Adım

Microsoft Office programını bilgisayarınıza kurduktan sonra. MS Outlook E-Posta programına Gazi Üniversitesi E-Posta hesap ayarını yapmak için MS Outlook programından DOSYA menusüne tıklayınız. Daha sonra HESAP EKLE butonuna tıklayınız.


2. Adım

Gazi Üniversitesi E-Posta hesabınızı tanımlamak için HESAP EKLE penceresinde "ELLE KURULUM VEYA EK SUNUCU TÜRLERİ" seçeneğini seçerek İLERİ butonuna tıklayınız.


3. Adım

Hizmet seçim işlemin POP veya IMAP seçeneğine tıklayarak İLERİ butonuna tıklayınız.


4. Adım

POP veya IMAP Hesap ayarlarını yapmak için 4. adımda ekranda görüldüğü gibi Gazi Üniversitesi Hesap bilgilerinizi yazınız. Daha sonra Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.


5. Adım

Açılan İnternet E-Posta Ayarları penceresi Genel sekmesinde Posta Hesabı kısmına Gazi üniversitesi E-Posta adresinizi yazınız


6. Adım

Giden Kutusu sekmesinde gerekli bilgileri ekranda görüldüğü gibi yazınız


7. Adım

Gelişmiş sekmesinde gerekli ayarlamaları ekranda görüldüğü gibi yazınız ve daha sonra Tamam butonuna tıklayınız.


8. Adım

POP veya IMAP Hesap ayarlarını penceresine döndükten sonra İLERİ butonuna tıklayarak Hesap Ayarları Sınama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


9. Adım

Hesap ayarları doğru yapıldı ile sınama işlemin 8. adımda olduğu gibi başarıyla gerçekleşecektir ve işlemi tamamlamak için SON butonuna tıklayınız.


1. Adım

Thunderbird bilgisayarınıza indirmek için https://www.mozilla.org/tr/thunderbird/ web adresine girirek "Ücretsiz İndirin" butonuna tıklayınız.


2. Adım

Thunderbird uygulamasını bilgisayarınıza indirdikten sonra, Uygulama dosyasını çalıştırarak "İleri >" butonuna tıklayınız.


3. Adım

bu adımda Thunderbird uygulamasını bilgisayarınızda kurmak istediğiniz konumu seçerek " Kur " butonuna tıklayınız.


4. Adım

Kurulum süreci devam ederken bekleyiniz.


5. Adım

Kurulum tamamlandıktan sonra "Son" butonuna tıklayarak kurulum ekranını kapatınız.


6. Adım

Thunderbird uygulamasını açtıktan sonra, "E-Posta" linkine tıklayarak Gazi üniversitesi E-Posta adresinizin tanımlamasını yapabilirsiniz.


7. Adım

Açılan pencereden "Bunu geç ve mevcut e-postamı kullan" butonuna tıklayınız


8. Adım

Açılan Pencereden Gazi Üniversitesi Kurum E-posta adres bilgilerinizi ekranda görüldüğü gibi giriniz. daha Sonra " İlerle " butonuna tıklayınız.


9. Adım

Açılan Posta Hesabı Kurulumu penceresinden, kurulum ayarlarını ekranda verilen bilgilerde olduğu gibi düzenleyiniz. Daha Sonra " Tekrar Sına " butonuna tıklayarak bilgilerin doğru olduğunun doğruluğunu deneyiniz. Eğer herhangi hata mesajı oluşursa yazdığınız bilgileri kontrol ederek tekrar deneyiniz. Tamamladıktan sonra " Bitti " butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayınız.