BITDEFENDER ANTİVİRÜS Kurulum Kılavuzu

1. Adım

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından üniversitemiz personelinin kullanımı için Bitdefender Internet Security antivirüs programı ile 3 yıllık lisans anlaşması yapılmıştır.

Her kullanıcıya 2 lisans anahtarı tahsis edilmiştir. Kullanıcılar 2 farklı cihazda antivirüs hizmetini kullanabilirler. Kullanıcılar isterlerse kendilerine tahsis edilmiş olan lisans anahtarlarını aynı bilgisayara yükleyerek 6 yıl antivirüs hizmetinden yararlanabilir.

Kurumsal bilgisayarlarınıza antivirüs yazılım kurulumunu gerçekleştirmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz.

İlk olarak https://gunet.gazi.edu.tr/antiviruslisans/ adresinde Gazi Üniversitesi kurumsal eposta adresiniz ve şifresiyle sisteme giriş yapınız. Sizin için atanan antivirüs lisans anahtarını alınız. Birinci lisans anahtarını alıp, programı bilgisayarınızda çalıştırdıktan sonra sistemden epostanıza tahsis edilmiş olan ikinci lisans anahtarını da alabilirsiniz.


2. Adım

Atanan antivirüs lisans anahtarı örnek olarak verilen 2. adımda olduğu gibi görülecektir.

(İkinci cihaza kurulum için sayfanın altında yer alan "İkinci Antivirüs Lisansı İçin Tıklayınız" linkine tıklayınız.

Size tanımlanan lisans kodlarını 3. adımda kullanmak üzere kaydediniz.


3. Adım

https://central.bitdefender.com Bitdefender Central sayfasından hesabınıza eposta ve şifrenizle giriş yapınız. Hesabınız yoksa herhangi bir epostanız ile “Yeni Oluştur” diyerek hesap oluşturunuz.

Aynı cihazı 6 yıl lisanslamak için Bitdefender Central sayfasında aynı eposta adresi ve şifresini kullanınız. 2. adımda aldığınız ürün lisans anahtarlarını giriniz.

İkinci cihaza kurulum için 2. adımdan alacağınız ikinci lisans anahtarını, farklı bir eposta kullanarak ikinci cihaz için yapınız. Bu eposta adresiniz herhangi bir eposta hizmeti olabilir. Kurulum aşamaları ilk cihazla aynıdır. Bitdefender Central sayfasında ikinci kullanıcı oluşturunuz.

 


4. Adım

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sol altta bulunan dil seçeneğinden dili “Türkçe” olarak ayarlayınız.


5. Adım

Kurulum işlemine devam etmek için https://gunet.gazi.edu.tr/antiviruslisans/ sayfasından tarafınıza atanan lisans anahtarını (2. adımda açıklanan) "Kodu buraya girin" alanına girerek ETKİNLEŞTİRMEK butonuna tıklayınız. Kurulum seçeneklerini, kullanmak istediğiniz özelliklere göre göre belirleyerek İleri butonuna tıklayınız.

6. Adım

Daha sonra Cihazlarım sekmesinde yer alan BitDefender’ın Kurulumu penceresinden "İNDİR"e tıklayarak antivirüs programını bilindiriniz.


7. Adım

Bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyayı açınız. Karşınıza gelen sayfada hesap bilgilerinizi giriniz.


8. Adım

Daha sonra çıkan ekranda "Üyelik Anlaşmasını okudum ve kabul ettim" kutucuğunu işaretleyiniz. Sayfanın sağ alt tarafında bulunan "Dili Değiştirin" bölümünde "Türk" seçeneğine tıklayınız.


9. Adım

Bitdefender başarıyla yüklenmiştir. Ekranda "BITDEFENDER'I KULLANMAYA BAŞLAYIN" butonuna tıklayınız.

Bitdefender Hesap Bilgileri-1

Bilgisayarınızda Bitdefender programını çalıştırıp "Hesabım"a tıklayarak antivirüs yazılımızın son geçerlilik tarihini öğrenebilirsiniz.


Bitdefender Hesap Bilgileri-2

Cihazlarım sekmesinden antivirüs yazılımı lisanslı olarak kullandığınız cihazları görebilirisiniz. Bu sekmede seçtiğiniz cihazla ilgili koruma bilgilerine erişebilir, cihazın korumasını kaldırabilirsiniz.

 

Windows 10 işletim sistemi kullanıcıları için işletim sisteminde mevcut olan Windows Defender'ı etkin tutmaları virüs koruması için yeterlidir.

Windows 10 kullanıcıları Bitdefender kurulumunu yapmalarına gerek yoktur. Windows Defender Güvenlik Duvarını etkinleştirmek için; bilgisayarınızda Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Windows Defender Güvenlik Duvarı yolunu izleyerek koruma durumunu "Açık" hale getirebilirsiniz.

Bitdefender Tehditleri Düzenleme

Bitdefender programının engellediği, fakat kullanmak istediğiniz sayfalardan koruma kaldırılabilmektedir. Online tehditler için istisnaları belirlemek için lütfen tıklayınız.